|  | 

General Topics

GSM Operatorleri Hacklendi mi? GSM Telefon Rehberi

Bugün mail adresime gelen bir yazı beni biraz şaşırttı açıkcası. Maili gönderenler tüm opertaörelrdne milyonlarca kişinin bir çok gizli bilgisi dahil telefon numalarını satıyor. Fazla söze gerek bırakmadan aşağıda direk mailin içeriğini yazıyorum :


Turkiye GSM Rehberi
Turkey GSM Guide, Turkiye GSM operatorlerinin abonelerine tahsis ettigi milyonlarca GSM numarasinin kayitli oldugu gelismis bir rehberdir.
Rehber setimiz kategoriktir: Oncelikle, tum numaralar ait olduklari operatorlere gore kategorize edilmistir, bu kategori en ust dizindir: Turkcell, Vodafone, Avea. Bir alt dizinde, numerik siralama esasli bir kategori bulunmaktadir.
Turkcell dizini, İstanbul ili ve oncelikli cografi bolgeler bazinda kategoriktir. Ayrica, Turkcell’e ait pek cok alt kategori mevcuttur.
Vodafone Rehberi, en kapsamli kriterlerle kategorize edilmis rehberimizdir: Bireysel kullanicilar; ad ve soyad, yas, dogum tarihi, cinsiyet, sehir, cografi bolge, ilgi ve egilimler bazinda kategorize edilmistir. Kurumsal kullanicilar ise, meslek ve sirketler bazinda kategorize edilmistir.
Rehberlerimizi kategorik ya da kategori secimsiz kullanabilirsiniz. Kategorik rehberlerimizi kullanirken, belirlenecek kriterler dogrultusunda mesaj gonderilecek hedef kitleye cok kolay ulasilir ya da listelerin tumune TOPLU SMS gonderilebilir. Kategorik olmayan rehberlerimiz, tum GSM kullanicilarina kriter gozetmeden yapilacak TOPLU SMS gondermek icin oldukca idealdir. Bu uygulamada, genele gonderdiginiz mesajlarin olumlu donusumlerinden hedef kitlenizi yakalar, her zaman kullanmak uzere nitelikli bir portfoy olusturursunuz.
Bu rehberlerde kayitli milyonlarca yerli GSM numarasina TOPLU SMS mesajlari gonderebilir, tanitimlarinizi kitlesellestirebilirsiniz.”

Bu sizce yasal mı?

gsm-operatorleri-hacklendi-mi-gsm-telefon-rehberi

ABOUT THE AUTHOR

Application Security , Information and Software Security Specialist Ethical Hacker and Pentester

1 Comment

  1. ibrahim Beytekin

    Bu mail banada geldi…Telekomunikasyon daire başkanlığı bunu görmüyor mu? Bu hiçte yasal bir durum değil.Benim haberim olmaksızın benim numara ve bilgilerimin başkasında ne işi var? Bu rehberi düzenleyen ve düzenlemesine yardımcı olan herkes cezalandırılmalı.Bu kadar basit mi bu işler anlamadım.Topla numaraları, kimseye birşey sorma söyleme, ondan sonra ona buna sat.Yok öyle üç kuruşa beş köfte…!!!

POST YOUR COMMENTS