|  | 

General Topics

Sony Yine Haklendi. Sonypictures.com sitesinden 1 Milyon Hesabı Çalındı

Bir grup bilgisayar korsanı, bu kez Sony Pictures’ın çevrimiçi ağına saldırırak bir milyondan fazla kişinin elektronik posta, şifre ve diğer bilgilerini ele geçirdiğini iddia etti.

İSTANBUL – Lulz Security adlı gurup Sonypictures.com adresinin sunucularını hedef aldıklarını açıkladı. Şirket ise iddiayı duyduklarını ve konunun araştırıldığını belirtti.

Geçen Nisan ayında korsanlar Sony Playstation ağına saldırmış ve 77 milyondan fazla kişinin hesap bilgilerini ele geçirmişti.

Bu saldırı, internet tarihinin en büyüğü olarak kayıtlara geçmiş ve Sony, Playstation ağını ve diğer hizmetlerini neredeyse bir ay kapatma zorunda kalmıştı.

‘KENDİLERİ İSTEDİ’
Şirket, bu saldırıyla 170 milyon dolarlık bir kayba uğradığını duyurmuştu. Playstation ağının yeniden kurulmasından sadece 24 saat sonra, bu saldırı iddiası geldi.

Korsan grubu, Sony’nin veri tabanında müşterilere ait şifreler, isimler, adresler ve doğum tarihlerinin şifrelenmemiş bir halde tutulduğunu belirtti.

Grubun açıklamasında, ‘Sony bir milyondan fazla müşterisinin şifrelerini normal bir metin halinde tutuyordu. Yani sadece sisteme girip aldık. Daha da kötüsü hiçbiri şifreli değildi. Bu utanç verici ve güvensiz. Bunu kendileri istedi’ denildi.

 

ntvmsnbc.com

sony-yine-haklendi-sonypictures-com-sitesinden-1-milyon-hesabi-calindi

ABOUT THE AUTHOR

Application Security , Information and Software Security Specialist Ethical Hacker and Pentester

POST YOUR COMMENTS